Czy podczas treningu dieta jest bardzo ważna?

Każdy chce dobrze wyglądać, przez co wiele osób decyduje się na to, żeby zacząć ćwiczyć. Jednak tak jak wiele osób zaczyna, tak większość bardzo szybko przestaje, ze względu na brak widocznych efektów. Nie dzieje się tak zawsze ze względu na brak predyspozycji albo złe ćwiczenia, ale przez to, że dieta nie jest odpowiednio dopasowana do ilości wysiłku dla danej osoby. Jeśli nie potrafimy sobie sami dobrze zaplanować diety (co nie jest niczym dziwnym), to nie szukajmy poradników na internecie, ponieważ możemy sobie bardzo zaszkodzić. Bardzo pomocna w takim wypadku może okazać się spersonalizowana dieta, dzięki której będziemy mogli być pewni, że wszystko jest dobrze zaplanowane i nie mamy się czym przejmować.

 

Dlaczego niebezpieczne jest korzystanie z poradników osób w internecie?

Po pierwsze, ludzie popadają w iluzję, że jeśli ktoś ma dużo followersów na instagramie, to automatycznie zna się na temacie. Niestety, ale nie jest to takie proste. Najpierw musimy się upewnić, że osoba jest dietetykiem, a nie tylko gwiazdą, której wydaje się, że zna się na temacie. Poza tym nawet jeśli zna się na temacie, to nie jest w stanie dostosować planu diety do tysięcy odbiorców, którzy go obserwują. Każdy organizm jest lekko inny, przez co bardzo ważne jest, żeby dostosować dietę do indywidualnych potrzeb. Bardzo przydatne tutaj okazują się badania, które wskazują na pewne braki witamin, przez które nasz przyrost mięśni może być ograniczony. Właśnie z tego powodu spersonalizowana dieta jest prawie zawsze lepsza niż najlepsze poradniki sportowców w internecie.

 

Czy spersonalizowana dieta jest kosztowna?

W zależności od tego, co uznajemy za kosztowne, możemy powiedzieć, że tak lub nie. Jednak pomimo że dla niektórych cena ta może się wydać lekko za wysoka, to efekty, które taka dieta przynosi, są niesamowite. Jeśli będziemy ćwiczyć bez dobrej diety, to bardzo szybko możemy stracić motywację, przez co przestajemy ćwiczyć. Jednak jeśli mamy dobrą dietę, to będziemy mogli być pewni, że nasz przyrost tkanki mięśniowej będzie zauważalny, co będzie nasz także motywowało w ćwiczeniu dalej każdego dnia.