Montaż tradycyjny vs ciepły montaż okien

Montując okna, trzeba zdecydować się na jedną z dwóch możliwości. Można je zamontować w sposób tradycyjny przy pomocy pianki montażowej lub zdecydować się na montaż warstwowy. Ta druga możliwość jest coraz chętniej wybierana, gdyż gwarantuje o wiele lepsze właściwości termoizolacyjne, a także pozwala na lepsze zabezpieczenie okien w budynku. Wiele osób bagatelizuje ten wybór i decyduje się na tradycyjny montaż przez to, że jest to nieco tańsze rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że gdy okna zostaną już zamontowane, nie będzie możliwości na naprawienie czegokolwiek.

Jak wygląda ciepły montaż okien?

Sam ciepły montaż nie różni się radykalnie od tradycyjnego montażu. Również wykorzystuje się tu kotwy do mocowania okna, jednak do pianki montażowej dodaje się też dodatkowe warstwy – zewnętrzną i wewnętrzną. Jedna z dodatkowych warstw ma za zadanie chronić piankę izolacyjną przed zawilgoceniem, co ostatecznie wpływa na termoizolacyjność budynku. Druga z dodatkowych warstw chroni zaś przed wilgocią dochodzącą z zewnątrz. Ostatecznie osiąga się efekt, przez który ościeżnice okna są świetnie zabezpieczone i wytrzymują o wiele dłużej w nienaruszonym stanie. Szczegóły na https://domszczelny.pl/

Czy okna montowane tradycyjnie można przerobić?

Jeśli ktoś już zdecyduje się na tradycyjny montaż stolarki okiennej, później już nie ma możliwości, aby naprawić ten błąd. Trzeba liczyć się z tym, że zamontowane w ten sposób okna już muszą pozostać w tej formie, a wiąże się to z większymi rachunkami za ogrzewanie związanymi z tworzeniem się mostków termicznych oraz o wiele krótszym czasem eksploatowania okien. Dopiero podczas generalnego remontu można naprawić ten błąd i zastosować montaż warstwowy. Wiąże się to jednak z koniecznością demontażu okien i przeprowadzeniem kompleksowych prac remontowych. To z kolei sprawia, że wybór o sposobie montażu podejmuje się raz na kilkadziesiąt lat, gdy budynek ulega amortyzacji. Wcześniejsze przeprowadzenie remontu się nie opłaca, chyba że komuś zależy na zoptymalizowaniu termoizolacyjności budynku.