Weebly vs Wix.com vs Squarespace .. Jaki jest najlepszy kreator stron www ?


Najlepszy kreator stron wwwKreatory stron www bardzo się rozwinęły przez ostatnie kilka lat. Jeszcze nie tak dawno można było z ich pomocą tworzyć tylko bardzo proste projekty, które nie porażały jakością. Obecnie można wykonać naprawdę piękne i interaktywne strony www, które świetnie sprawdzą się jako strony firmowe, produktowe lub blogi.

Na rynku jest wiele tego typu usług, ja postanowiłem przetestować i porównać trzy : Weebly, Wix.com i Squarespace. Która z nich  jest najlepsza ? .. sprawdźmy

Weebly

Kreator stron www - Weebly  Jedna z najbardziej znanych marek na rynku z bardzo dużą ilością użytkowników.Świetna aplikacja, czytelny interfejs, edytor z mnóstwem opcji oraz dobrze zaprojektowana pomoc, która szybko uczy użytkownika pracy z programem. Dodatkowo wyróżnia się na tle konkurencji możliwością pobrania kodu stworzonej strony. Ostatnio pojawił się również moduł do mailingu, wygodne rozwiązanie, ponieważ nie ma potrzeby korzystania z kolejnego narzędzia (przykłady usług  tutaj), nie testowałem jednak skuteczności jego działania.

plusminus_plus bardzo proste rozpoczęcie pracy z aplikacją
plusminus_plus app centrum z dużą ilością aplikacji
plusminus_plus moduł promote z opcją mailingu
plusminus_plus czytelny interfejs
plusminus_plus automatyczne generowanie wersji mobilnej strony
plusminus_plus możliwość eksportu kodu strony
plusminus_plus świetna integracja z portalami społecznościowymi
plusminus_plus moduł e-commerce umożliwiający sprzedaż bezpośrednio ze strony

plusminus_minus niepełne czasami trochę słabe tłumaczenie,
plusminus_minus dużo aplikacji dodatkowo płatnych

Wix

Kreator stron www - WixW mojej opinii posiada najlepszy edytor spośród testowanych aplikacji, dodatkowo prosta nawigacja i ogromny wybór szablonów to podstawowe zalety. Szczególnie do gustu przypadł mi wspomniany edytor, ma mnóstwo kontrolek, w tym świetną do obsługi e-sklepu. Dodatkowo interfejs daje największą elastyczność w rozmieszczaniu elementów w projekcie.

Jako jedyny znany mi kreator (nie tylko spośród tu opisywanych) posiada moduł faktur, który umożliwia wystawianie dokumentów i obsługę płatności!

Warto wspomnieć również o bardzo rozbudowanej pomocy.

plusminus_plus dużo szablonów (setki)
plusminus_plus rozbudowany edytor –  w mojej opinii najlepszy
plusminus_plus duża ilość dodatkowych aplikacji w App Market
plusminus_plus darmowa wersja
plusminus_plus wbudowany edytor zdjęć
plusminus_plus świetna integracja z portalami społecznościowymi
plusminus_plus moduł faktur !!!

plusminus_minus edytor trochę mało czytelny dla poczatkujących użytkowników
plusminus_minus najdroższy, co nie znaczy drogi

Squarespace

Kreator stron www - SquarespaceKról design’u. Moje poczucie estetyki i zdolności do projektowania są bardzo ograniczone. Jest to oczywiście subiektywna opinia, ale najładniejszy projekt udało mi się stworzyć właśnie w Squarespace. Na początku irytowały mnie ograniczenia w możliwości modyfikowania szablonów i brak zewnętrznych wtyczek. Dodatkowo interfejs był dla mnie na początku odrobinę niezrozumiały.

Szybko się jednak okazało, że szablony są bardzo dopracowane i świetnie prezentują się niezależnie od urządzenia  na którym są wyświetlane. Efekt końcowy sprawił że szybko zapomniałem o wszelkich problemach jakie miałem podczas tworzenia tej strony.

plusminus_plus piękne  szablony
plusminus_plus najbardziej rozbudowany system commerce
plusminus_plus automatyczne generowanie wersji mobilnej strony
plusminus_plus integracja z MailChimp
plusminus_plus świetne automatycznie generowane wersje mobilne stron

plusminus_minus prosty interfejs ale dla mnie nie intuicyjny
plusminus_minus ograniczone możliwości edycji szablonów
plusminus_minus brak polskiej wersji językowej
plusminus_minus brak wersji darmowej
plusminus_minus brak sklepu z dodatkami

Podsumowanie

Dla mnie zwycięzcą tego porównania jest Wix.com. Ma najwięcej szablonów i najlepszy kreator. Jedyną wadą jest brak możliwości pobrania kodu strony (co udostępnia Weebly).

Weebly powinno być natomiast pierwszym wyborem osób tworzących stronę www po raz pierwszy. Ma najbardziej intuicyjny kreator i bardzo dobre tutoriale. Jako jedyna aplikacja posiada  możliwość wysyłania mailingu.

Co ważne Weebly i Wix.com posiadają plany darmowe.

Squarespace nakłada na twórcę wiele ograniczeń przy konfiguracji szablonów, co jest jego największym minusem (nie licząc braku wtyczek). Trzeba jednak przyznać, że udostępnione szablony są piękne i świetnie wyświetlają się na urządzeniach mobilnych. Imponują również również funkcjonalności związane z e-commerce.

 • Ciekawe zestawienie, ale jak dla mnie WP górą 🙂

 • Ja bym jednak postawił na WEEBLY z uwagi na otwarty kod nad którym można później pracować i ulepszać go

  Buziaki. CK

  • Marzena

   Dzięki za opinię 🙂

 • Bardzo tu zabrakło webwave. jak na moje oko kładzie na łopatki resztę zainteresowanych. I nie mówię tego tylko dlatego, że pracuję w WebWave. 😉 Sprawdźcie sobie jak to działa: https://webwavecms.com. Jeśli ktoś jest bardzo zainteresowany to zapraszam na webinar, który osobiście prowadzę i na którym dowiedzieć się można jak dokładnie webwave działa: https://webwavecms.clickmeeting.pl/jak-stworzyc-wlasna-strone-internetowa-bez-kodowania/register

  Przepraszam za ‚capslock’ ale w okienku pisania komentarza jakoś nie da się pisać inaczej niż wielkimi literami. próbowałem kilku sposóbów i nic 😉

 • Jedyny kreator, który obił mi się o uszy to Wix, widocznie jestem laikiem w tym temacie 🙂

  • Marzena

   To tym bardziej zachęcamy do czytania nas 😉

   • Jędrek / Webwave

    uDAŁO SIĘ SPRAWDZIĆ wEBwAVE? 😉

    • marko

     pRZY NASTĘPNYM ARTYKULE SPRAWDZIMY 🙂

     • Fajnie. Widzę, też że już normalnie wyświetlają się wielkości znaków w komentarzu i nie napiszę ponownie ‚na odwrót’. 😉

 • W tej kwestii kompletny ze mnie laik. Nie znam się, ale ponieważ chciałabym sama sobie spersonalizować bloga, na pewno tu jeszcze wrócę, po rady 😉

  • Marzena

   Zapraszamy, w razie czego pytaj 🙂

 • Mam kilka stron na wixie i jestem w 100% zadowolona. Faktycznie, na początku mieliśmy trochę zgrzytów, ale po lepszym poznaniu się, nie mam nic do zarzucenia temu produktowi. Plusem jest to, że jest intensywnie rozbudowywany, ulepszany i co chwile pojawiają się nowe aplikacje do wykorzystania.

  • Marzena WM

   Tak to dobry produkt 🙂

 • Świat podąża za rozwojem, dlatego i kreatory stron się rozwijają. Trzeba iść z duchem czasu 🙂

 • Mam wix i mają kiepskie serwery, szczególnie, że są bodajże w Kanadzie. Zresztą teraz na stronie wix w supporcie jest mnóstwo skarg na wolne ładowanie witryn, nawet tych najlżejszych. Zamierzam przenieść się na płatny wordpress, ale jeszcze długa droga przede mną, bo muszę wszystko rozplanować. Jeden plus wixa – dobre pozycjonowanie stron w google.

 • Rob

  Warto wypróbować kreatory stron www, ja próbowałem już chyba wszystkich i tak zdecydowałem się w końcu na https://webwavecms.com/?ref=2922004 – WebWave hosting w cenie, wszystko szybko się układa w całość, nie trzeba znać języków, no i nie jestem skazany na szablon tylko jedynie moja wyobraźnia mnie ogranicza. szczerze polecam, stworzyłem dzięki nim już kila stron i zawsze mogę liczyć na pomoc, używałem również innych serwisów takich jak Wix czy Weebly, ale brak wsparcia i wysoka cena to ich duże wady.

 • www.kasiaekiert.pl

  super porównanie, bardzo lubię tak na plusy i minusy 🙂

 • Mariola Izabela Zając

  Może się skuszę na osobiste przetestowanie któregoś 🙂

  • Marzena WM

   Zachęcam 🙂

 • Karolina Jarosz Bąbel

  Nie długo może któryś z nich przetestuję 😉

 • Przemek

  Z polskich kreatorów stron www mógłbym do tej listy dodać http://www.manifo.pl

 • A może Strikingly, Voog, Webwave czy Webflow? 🙂 http://www.k85.pl/marka-w-internecie/kreatory-stron-www-przeglad-i-opinie/

 • Pingback: 10 najlepszych artykułów z 2017 roku na Startupfreak()