15 wtyczek Social Media do WordPressa, które przyspieszą rozwój Twojego bloga


Social media już na stałe wpisały się w krajobraz marketingowego świata. Można by nawet powiedzieć, że w tej chwili jest to już nieodłączny element strategii każdej marki. Jeśli nie masz jeszcze swoich firmowych lub blogowych kanałów, warto pomyśleć o różnego rodzaju wtyczkach, które ułatwią udostępnienie treści dla Twoich czytelników. Pamiętaj też o tym, aby od razu nie tworzyć kont we wszystkich możliwych social mediach, tylko po to żeby były. Jeśli masz już konto – wykorzystaj je do komunikacji z potencjalnymi Klientami, inaczej to nie ma sensu. Poniżej zestawiłem 15 wtyczek, które przydadzą się do promocji Twojego bloga w social mediach. Co więcej jeśli jeszcze nie czytałeś wpisu o użytecznych wtyczkach do WordPressa to zapraszam do lektury. Nie przesadzaj również z ilością wtyczek, aby nie spowolniło to Twojego bloga.

Bezpłatne wtyczki Social Media

1.Simple Share Buttons Adder

simple-share-buttons-adder
Prosta i łatwa w użyciu wtyczka, która pozwala dodawać podstawowe przyciski udostępniania do Twoich postów lub stron. Jedną z głównych zalet tej wtyczki jest to, że jest “lekka” i nie obciąża strony.

2. WP Social Sharing

wp social sharing

Kolejna bardzo łatwa w obsłudze wtyczka, która obsługuje 6 sieci społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Pinterest oraz Xing). Oprócz przycisków do postów możesz dodać tu przyciski do stron, multimediów oraz niestandardowych typów postów. Dodatkowo wtyczka ta dostosowana jest do urządzeń mobilnych. Możesz także ustalić tu indywidualnie tekst samych przycisków.

3. Custom Share Buttons with Floating Sidebar

custom-share-buttons

Custom Share Buttons oferuje dość spore możliwości. Oprócz dodania przycisków na górze lub na dole tekstu mamy możliwość tworzenia przycisków po prawej lub lewej stronie naszego bloga. Wtyczka ma też jedną wadę – przyciski na urządzeniach mobilnych nie prezentują się najlepiej. W darmowej wersji wtyczki można to wyłączyć, albo zakupić wersję płatną.

4. Shareaholic

shareaholic

Chyba jedna z najpopularniejszych wtyczek z tego segmentu. Daje ona sporo możliwości. Przyciski mogą być widoczne na górze lub na dole,  na stronach, wpisach, stronach kategorii oraz na stronie głównej. Warto również mieć na uwadze to, że w darmowej wersji jeśli mamy włączone polecane posty będą widoczne reklamy. Jeśli Ci to nie przeszkadza to ok, ale jeśli nie chcesz mieć ich u siebie najlepiej wyłączyć tą opcję. Wersja płatna nie zawiera reklam i ma większe możliwości – dodatkowe statystyki, wsparcie historię udostępnień.

5. AddToAny Share Buttons

addtoany-share-buttons

Praktycznie jeszcze bardziej popularna wtyczka niż poprzednia. Najważniejszą zaletą tej wtyczki jest uniwersalny przycisk, który umożliwia udostępnienie treści prawie w każdej sieci społecznościowej (chyba, że to ograniczysz w opcjach wtyczki). Dodatkowo mamy tu również możliwość przesłania treści na maila. Co więcej do dyspozycji są tu różne style i rozmiary oraz możliwość umieszczenia przycisku w różnych miejscach. Warto również wspomnieć o możliwości integracji z Google Analytics.

6. Swifty Bar, sticky bar by WPGens

swifty-bar

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich czytelników czymś innym, to jest to idealna propozycja. Swifty Bar jest dodatkowym przyciskiem, który pojawia się na samym dole strony. Przycisk obsługuje Facebooka, Twittera, Google+, LinkedIn oraz Pinterest – dowolnie można je konfigurować. Wersja mobilna jest responsywna, więc prezentuje się całkiem nieźle. Dodatkowo możemy wyświetlić autora wpisu oraz czas czytania. Jest to ciekawe rozwiązanie, warto wypróbować 😉 .

7. AddThis

Kolejna wtyczka, która posiada integracje z wieloma serwisami społecznościowymi. Do wyboru mamy tu ponad 200 najpopularniejszych serwisów gdzie czytelnik ma możliwość udostępnić naszą treść. Jest to bardzo ciekawa opcja. Możemy takze kupić bardziej rozbudowaną płatna wersja Pro wtyczki.

8. OnePress Social Locker

onepress-social-locker

Jeśli tworzysz bardzo wartościowe treści lub dodatkowe materiały, możesz skorzystać z tej wtyczki, po to aby zablokować treść. Czytelnik, aby odblokować treść musi udostępnić wpis poprzez Twittera, Facebooka lub Google+. Fajne jest też to, że możesz sam wybrać miejsce gdzie ma się pojawić informacja o zablokowanym dostępie – wystarczy użyć tagów w odpowiednim miejscu. Dodatkowo mamy dostęp do statystyk. Dostępna jest również wersja płatna, gdzie mamy jeszcze więcej różnych ustawień.

9. Social Locker & Content Locker – Locker Cat

social-locker

Podobna wtyczka jak ta wyżej. Obsługuje tylko Twittera i Facebooka. Wygląda bardziej minimalistycznie, wszystko zależy od tego co kto lubi 😉

10. Social Media Flying Icons 

social-media-flying-icons

 

Jeśli lubisz różnego rodzaju “fajerwerki” na swojej stronie to możesz użyć tej wtyczki. Dzięki tej wtyczce możesz dodać do swojego bloga “pływające” ikonki, które będą podążały za użytkownikiem w momencie kiedy ten będzie przewijał stronę. Wtyczka oferuje kilka różnych stylów oraz wybór miejsca gdzie mają się pojawiać Twoje ikonki. Wtyczka jest dość intuicyjna w konfiguracji, niestety może w niektórych przypadkach spowolnić Twoją stronę.

11. Kiwi Social Share

kiwi-social-share

Bardzo ładnie wyglądające przyciski. Możliwość wyboru czy przyciski mają się pojawić przed treścią, na dole treści lub równocześnie u góry i u dołu. Wtyczka mak kilka opcji wyglądu raz obsługuje Facebooka, Twittera, LinkedIn, Reddit, Pinterest, Google+ oraz e-maila. Wtyczka jest bardzo lekka i co najważniejsze szybko się ładuje na stronie. Jak najbardziej polecam!

12. Microblog Poster – Auto Publish on Social Media

microblog-poster

Tutaj mamy do czynienia z wtyczką, która może wspomóc Twój blog i trochę zautomatyzować publikację Twoich wpisów w innych serwisach. Wtyczka opublikuje za Ciebie automatycznie dodany wpis na następujących serwisach: Twitter, Facebook, Google+, Plurk, Delicious, LinkedIn, Tumblr, Blogger, Instapaper, VK, Xing, Pinterest, Flickr, blog WordPress.

Płatne wtyczki do Social Media

Postanowiłem rozdzielić te wtyczki na bezpłatne i płatne, ponieważ te płatne są bardzo mocno rozbudowane i czasem warto mieć je na uwadze.

13. Easy Social Share Buttons

easy-social-share-buttons

Koszt: 19$

Bardzo funkcjonalne rozwiązanie.Oprócz przycisków social media mamy również możliwość zapisu Twoich użytkowników na listę mailingową. Jest tu bardzo dużo wersji wizualnych, więc z łatwością można dostosować je do wyglądu Twojego bloga.

Najważniejsze funkcjonalności:

 • Obsługa ponad 45 sieci społecznościowych (w tym WhatsApp, Telegram, Viber itd)
 • Ponad 40 różnych szablonów
 • Różnego rodzaju liczniki
 • Dodatkowe wyskakujące okienko po wykonaniu jakieś akcji na stronie
 • Możliwość przeprowadzania testów A/B
 • Wbudowana opcja subskrypcji wiadomości e-mail (obsługuje popularnych dostawców w tym MailChimp)
 • Zoptymalizowana pod mobile
 • Statystyki i optymalizacja
 • Jednorazowa opłata (w której otrzymujemy aktualizacje i 6msc supportu)

14. Social Warfare

social-warfare

Koszt: 29$/135$/250$ rocznie w zależności od wybranego planu

Przyjazna wtyczka, w której dodawanie atrakcyjnych wizualnie przycisków jest bardzo proste. Wtyczka oferuje dużo dodatkowych opcji, dzięki którym możesz zachęcić swoich czytelników do działania, a tym samym zwiększyć swój udział w social mediach.

Najważniejsze funkcjonalności:

 • Obsługa popularnych sieci społecznościowych
 • Bardzo dużo motywów
 • Zaawansowana obsługa Pinterest – możliwość dodania osobnych obrazków i opisów do “przypięcia”
 • W pełni mobilna i responsywna
 • Śledzenie udziału społecznościowego za pomocą kodu UTM
 • Zoptymalizowana – szybko działa i ładuje się
 • Dodanie dodatkowych pól z treścią do udostępnienia na Twitterze
 • Możliwość “zakodowania” treści – udostępnienie za dostęp do treści
 • 45 dni na testowanie – jeśli w tym czasie wtyczka nie spełni Twoich oczekiwań, można wystąpić o zwrot pieniędzy

15. Monarch

monarch plugin

Koszt: 89$ rocznie lub 249$ za dożywotnią licencję na nieograniczoną liczbę stron

Bardzo prosta w obsłudze wtyczka, która ma kilka fajnych dodatkowych opcji.

Najważniejsze funkcjonalności:

 • Obsługa popularnych sieci społecznościowych
 • Wiele opcji wyświetlania przycisków (nad, pod, jednocześnie, po bokach lub podążające za użytkownikiem)
 • Możliwość wybrania pułapu, po którym będzie widoczna liczba udostępnień
 • Łatwy interfejs
 • Przyciski przy materiałach graficznych
 • Możliwość ustawienia okna Pop-up lub dodatkowego okna wyjeżdżającego z boku (z różnymi opcjami – po określonym czasie, na końcu posta, po dodaniu komentarza, po przewinięciu % strony, po dokonaniu płatności lub przy braku aktywności)
 • Dodatkowe statystyki

Podsumowanie

Jak widzisz zarówno darmowe jak i płatne wtyczki mają swoje plusy i minusy, wszystko zależy od tego jakie masz potrzeby na swojej stronie. Polecam przetestować kilka wtyczek i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie, ponieważ każdy blog ma inne potrzeby. Jeśli jakiejś wtyczki zabrakło w zestawieniu – daj znać w komentarzach 🙂