Sensowna alternatywa dla Macbooka Pro? Sprawdź 3 propozycje


MacBook Pro to świetny komputer, o którego wadach i zaletach można sporo przeczytać. Co jednak, jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do Windowsa i nie wyobrażamy sobie zmiany systemu operacyjnego lub po prostu nie stać nas na produkty Apple?

Jest wiele alternatywnego sprzętu, który nie odstaje od MacBooka pod względem jakości i wydajności. Poniżej przedstawiam parę propozycji, które spełniają kilka warunków:

  • Procesor Intel core i7 -, 8MB RAM
  • Matryca o rozdzielczości wyższej niż full HD
  • Długi czas pracy na baterii

HP Spectre x360

HP Spectre x360 13-w071nw

Jeden z najlepszych ultrabooków oferowanych przez HP. Świetne parametry, lekka konstrukcja i możliwość stosowania w trybie tabletu to podstawowe zalety. Również wydajnościowo nie odstaje on od MacBooka. Niestety z wyglądu nie prezentuje się tak dobrze jak produkt Apple.

+ wydajność
+ waga, rozmiar
+ czas pracy na baterii
– gorsza matryca niż w Macbooku
– subiektywnie mało atrakcyjny wygląd

Szczegółowy test znajdziesz tutaj.

Dell XPS 13

Dell Notebook XPS 13

Moim zdaniem jeden z najlepszych ultrabooków na rynku. Świetna matryca, topowe podzespoły i świetne warunki gwarancji oferowane przez Della to podstawowe zalety. Dodatkowo model ten wyróżnia wyjątkowo cienkie obramowanie matrycy, przez co sam laptop jest mniejszy niż inne o tym samym rozmiarze ekranu.

+ świetna matryca z bardzo cienkim obramowaniem
+ wersja konwertowalna
+ świetna wydajność
+ gwarancja Door-to-door bez dopłaty
– czas pracy na baterii gorszy niż w Macbooku

Szczegółowy test znajdziesz tutaj.

Lenovo Yoga 910

Lenovo Yoga 910

Najtańsza alternatywa dla Macbooka. Genialna matryca, topowe podzespoły i aluminiowa obudowa to podstawowe zalety. Wydajnościowo również nie ustępuje konkurencji. Jako wady można wskazać małą ilość portów i tylko 1 wyjście usb 2.0. (2xUSB3.0). Dodatkowo mamy możliwość korzystania z dotykowego ekranu.

+ wygląd
+ świetna matryca
+ czas pracy na baterii
+ cena
– głośna praca w trakcie obciążenia
– 2xUSB3.0
– podobnie jak w Macbooku drogie przejściówki USB->HDMI

Szczegółowy test znajdziesz tutaj.

Krótkie podsumowanie

Jak widać z powyższego zestawienia, można znaleźć dobrą alternatywę dla MacBooka. Co warto podkreślić, każdy z wymienionych komputerów jest tańszy i nie gorszy pod względem wydajności. Wszystkie mają za to dotykowy ekran, więc jeśli chcesz mieć możliwość korzystania z niego jak z tableta to warto rozważyć te propozycje. A tych, którzy szukają jeszcze czegoś innego zachęcam do skorzystania z wyszukiwarki laptopów.