6 inspirujących wystąpień, które przyspieszą Twój startup


startup wystąpienie inspirująceNa co dzień gonisz nie wiadomo za czym? Praca, obowiązki, życie codzienne i masa innych spraw?Tak naprawdę czasem po prostu z przyzwyczajenia tkwimy w tym co mamy, a przecież wystarczy się zatrzymać, podważyć status quo i wyciągnąć wnioski. Nieraz będziesz się zmagać z przeciwnościami losu. Nieraz również będzie Ci brakować wiedzy oraz doświadczenia. Z tym jednak można sobie poradzić na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest taki, aby zatrudnić osobę do Twojego zespołu, która uzupełni braki. Natomiast drugi z nich wymaga trochę więcej poświęcenia – mianowicie zdobycie brakującej wiedzy. Oczywiście wiedzę możesz czerpać z internetu, książek, gazet, różnego rodzaju podcastów oraz z różnych konferencji i wystąpień. Na platformie TED znajdziesz ich dużo, my wybraliśmy te, które powinny Cię zainspirować do lepszego rozwoju Twojego biznesu.

Przygotuj sobie dobrą kawę lub herbatę, kilka kartek oraz coś do pisania, żeby sporządzić notatki. Dodatkowo oczywiście potrzebny będzie otwarty umysł i brak dodatkowych rozpraszaczy w postaci Facebook’a lub telefonu – najlepiej go wycisz.

PS. Jeśli nie znasz języka angielskiego to w prawym dolnym rogu filmu z łatwością włączysz polskie napisy.

Na początek coś magicznego

Widzisz, aby odnieść sukces i czuć się spełnionym musisz mieć pasję i odczuwać satysfakcję z tego co robisz. W przeciwnym razie będzie widać i czuć, że Ci tego brakuje. Najbardziej autentyczni startupowcy to tacy, którzy żyją swoim produktem. Mogą o nim opowiadać godzinami i widać w nich zaangażowanie, na które także Klienci zwracają uwagę.

Jaka jest droga do sukcesu?

8 “prostych” wskazówek od Richarda St. Johna dzięki, którym odniesiesz sukces. Krótkie aczkolwiek bardzo treściwe wystąpienie, które podsumuję cytatem “Sukces zawdzięczamy głównie wytrwałości. Trzeba przetrwać porażki. Trzeba przetrwać idiotyzmy! Przez co oczywiście rozumiem krytykę, odrzucenie, dupków i stres.

Inspiruj do działania

Jeśli chcesz założyć startup i być liderem musisz nauczyć się inspirować do działania swój zespół. Dobry zespół to dopiero połowa sukcesu. Jeśli nie będziesz w stanie inspirować ich do działania i odkrywania nowych rzeczy najprawdopodobniej nie uda Ci się odnieść sukcesu. Chyba, że będzie to przypadek lub szczęśliwy traf. Zmień swój sposób komunikacji, a na pewno zyskasz lepsze efekty, zarówno wewnątrz organizacji jak i na zewnątrz Twojego biznesu.

Zamknij oczy i wyśnij cudowne pomysły

To wystąpienie można traktować trochę z przymrużeniem oka, aczkolwiek pamiętaj o tym, aby zachować balans w swoim życiu. Człowiek na dłuższą metę nie jest w stanie być cały czas w “pracy”. Zachowuj więc równowagę pomiędzy pracą, a życiem osobistym. Wysypiaj się i wprowadź do swojego życia również aktywność fizyczną, a Twój organizm na pewno będzie za to wdzięczny.

Każdy ma plan, póki nie oberwie w twarz!

Bill Gross ma sporo doświadczeń w zakładaniu startupów. Warto posłuchać co ma do powiedzenia na ten temat. Wykonał dość sporą analizę czynników, dzięki którym startupy odnoszą sukces. Co się okazało? Obejrzyj i wyciągnij wnioski sam. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na ten temat to zerknij również do artykułu 20 powodów dlaczego startupy upadają.

Dlaczego zaangażowanie w pracę jest tak małe?

Kilka słów o współpracy i 6 zasadach pracy, aby była ona jeszcze łatwiejsza. Im mniej biurokracji i otwartości tym lepiej. Sprawdź co możesz zmienić w swojej firmie, aby pracować nad nowym podejściem, które jest bardziej wydajne.

To by było na tyle 😉 Mam nadzieję, że spędziłeś produktywnie czas,  oglądając te wystąpienia. Chętnie poznam Twoje zdanie w komentarzach, a jeśli znasz inne dobre wystąpienia również je podeślij – dzielmy się swoją wiedzą, to nie boli 😉