Jak dbać o serce swoje i swoich bliskich?

Mało kto zauważa to, jak bardzo ważne jest, żeby dbać o swoje serce jeszcze w młodym wieku. Nawet osoby starsze, wydają się często bagatelizować ten temat. Nie możemy jednak nie zauważyć tego, że choroby serca są bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla osób starszych. Dlatego, jeśli nie chcemy, żeby taka choroba zaatakowała nas z zaskoczenia, to powinniśmy zapewnić, że robimy wszystko, żeby temu zapobiec. W tym celu, bardzo ważne jest, żeby uzupełnić naszą dietę o wszelkie witaminy itp. które będą wspomagały nasze serce. Ostatnio, coraz częściej możemy się spotkać, z tym że lekarze polecają estry etylowe, które bardzo dobrze wpływają na serce, nawet u osób po zawale.

 

Czym są estry etylowe i dlaczego są promowane przez lekarzy?

Z badań nad tymi estrami wynika, że bardzo dobrze one poprawiają kondycję naszego serca, nawet w momencie, kiedy już przeszliśmy zawał. Wyniki niektórych badań prezentują w następujący sposób, dla osób, które w diecie posiadały omawiane wcześniej estry:

 

  • o 20% zmniejszyła się całkowita śmiertelność
  • o 10% zostało zredukowane ponowne wystąpienie zawałów serca
  • o 40% została zredukowana przypadkowość nagłej śmierci sercowej

Jak widzimy, badania bardzo pozytywnie przemawiają korzyść spożywania estrów. Nikogo więc nie dziwi fakt, że są one zalecane przez wielu lekarzy, którzy wręcz często nakazują spożywać estry. Poza tym omawiane tutaj estry nie mogą być wytwarzane w naturalny sposób przez organizm, dlatego tak bardzo zdrowe dla naszego organizmu może być ich dostarczenie w innej formie.

Jak możemy te estry dostarczyć do organizmu?

Najpopularniejszą metodą jest spożywanie specjalnie przygotowanego oleju lnianego. Nie tylko jest on prosty w przyswajaniu, ale jest też łatwo dostępny. Spożywając go w odpowiednich częstotliwościach, dostarczymy naszemu organizmowi estry etylowe w takich ilościach, dzięki którym będzie mógł on lepiej funkcjonować. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzać i spożywać tylko taki olej, który był tłoczony na zimno, bo inne metody jego pozyskania nie są skuteczne.