Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? (część 2)


Jak wspomnieliśmy w poprzednim artykule jednym z kluczowych czynników do popularności aukcji są wysokie pozycje na liście produktów w allegro. Aby osiągnąć wysoką popularność aukcji sprzedawcy stosują różne sposoby, w tym niektóre nie do końca uczciwe.

Kilka praktycznych uwag i trików stosowanych przez topowych sprzedawców:

  • Aukcje “do wyczerpania zapasów” z dużą ilością dostępnego towaru – gdy towar się kończy sprzedawcy znacząco zwiększają cenę lub koszty wysyłki, nikt wtedy nie kupi towaru.
  • Po pierwszym zakupie nie można zmienić tytułu aukcji, można natomiast zmienić opis i parametry. Niektórzy sprzedawcy “nabijają” sprzedaż na innym towarze, a później zmieniają go po uzyskaniu określonej ilości sprzedaży i popularności aukcji. Przykład: jeden ze sprzedawców wystawił tani już nieprodukowany sprzęt i nazwał aukcję: “Laptop Lenovo”. Po zdobyciu określonej ilości sprzedaży, na aukcji pojawił się zupełnie inny laptop Lenovo o innych parametrach i wyższej cenie.jak zwiekszyć sprzedaż na allegro
  • Podbijanie sprzedaży – allegro wprawdzie tropi ten proceder, ale jednak sprzedawcy nadal sami podbijają sobie sprzedaż poprzez samodzielny zakup z różnych kont.
  • Podbijanie sprzedaży dzięki znacząco obniżonej cenie na początku od uruchomienia aukcji – po uzyskaniu odpowiedniej ilości sprzedaży następuje podniesienie ceny.
  • Towar + gratis – przy czym gratis zmienia się w czasie. Na początku gratis jest bardzo atrakcyjny później jest już znacznie gorszy.

Podziękowania dla zespołu Price-expert za udostępnienie danych dotyczących aukcji allegro do analizy.

Zapraszamy także do naszych pozostałych artykułów o sprzedaży na allegro:

Jak zwiększyć sprzedaż na allegro – cz.1

Jak zwiększyć sprzedaż na allegro – cz.3