Jakie usługi oferuje nowoczesna siłownia?

Wielu osobom siłownia kojarzy się miejscem, w którym z ciężarami ćwiczą osoby doświadczone i kulturyści. Jest to jednak błędny punkt widzenia, ponieważ dzisiejsze siłownie to prawdziwe, kompleksowe kluby sportowe, w których trenować może każdy, nawet początkujący amator. Można tam nie tylko ćwiczyć z pomocą urządzeń, ale również trenować pod okiem trenera, uczestniczyć w rozmaitych zajęciach i zabiegach pielęgnacyjnych. Dlaczego warto zapisać się do takiego klubu i jakie korzyści niesie za sobą aktywne uczestnictwo? Podpowiadamy.

Dostęp do profesjonalnych urządzeń

Ćwicząc w takim miejscu, każdy klient zyskuje możliwość trenowania na dostępnych na siłowni urządzeniach do treningu cardio, ale również pozostałych maszyn służących do treningów siłowych. Można też wykonywać inne rodzaje ćwiczeń, w zależności od potrzeb, ponieważ dostępne są różne pomieszczenia, na przykład do gimnastyki, uprawiania sztuk walki, czy aerobiku. Najważniejsza jest jednak możliwość skorzystania z pomocy profesjonalnego trenera, który cały czas znajduje się na miejscu i jest do dyspozycji wszystkich użytkowników. Taka osoba stanowi doskonałe wsparcie szczególnie dla osób uczących się i rozpoczynających swoje przygody.

Trening EMS i wybrane zajęcia sportowe dla każdego

Kluby sportowe i siłownie zatrudniają trenerów różnych dyscyplin sportowych, a ci prowadzą zorganizowane grupy zajęciowe. Istnieje więc możliwość uczestnictwa  w wybranych zajęciach tanecznych, jogi, sztuk walki i wielu innych. W większości miejsc dostępny jest także profesjonalny trening EMS, który do niedawna dotyczył jedynie profesjonalnych sportowców. Trenujący jest podłączany do specjalnego urządzenia, które przy pomocy elektrod wymusza wzmożoną pracę konkretnych partii mięśni, a te szybciej rozbudowują się. Urządzenie pozwala również na dokonanie pomiarów składu ciała, co jest bardzo pomocne przed zaplanowaniem wszystkich treningów. Warto wiedzieć, nad jakimi problemami trzeba pracować intensywnie, a które nie są tak ważne. Na trening należy się najpierw umówić z trenerem, który powinien nadzorować cały proces ćwiczeń.