Kiedy zdecydować się na wkładki ortopedyczne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób ma problemy z układem ruchu. Zazwyczaj wskazane jest udanie się do dobrego fizjoterapeuty, który wdroży odpowiedni protokół mający na celu skorygowanie wad postawy poprzez odpowiednie ćwiczenia. Nie jest to jednak jedyna metoda. Często trzeba też rozpocząć użytkowanie specjalistycznych akcesoriów, takich jak wkładki ortopedyczne. Są to specjalnie zaprojektowane wkładki dopasowane indywidualnie do konkretnej osoby. Takie wkładki zawsze powinien dopasowywać lekarz, który przeprowadzi dokładne badania przy pomocy specjalistycznych narzędzi diagnostycznych. Tylko w ten sposób da się dobrać odpowiedni kształt wkładek, które efektywnie pomogą skorygować wady postawy.

Kiedy wdraża się wkładki ortopedyczne?

Przesłanek do tego, by należało zacząć używać wkładek, może być bardzo wiele. Pierwszą z nich są przewlekle dokuczające lub nawracające bóle stawów. Do oznacza, że aparat ruchu jest niewydolny z jakiegoś powodu, a być może chodzi właśnie o kłopot rozpoczynający się w pracy stopy. Bóle stawów mogą dotyczyć stawu skokowego, kolana lub biodra, a nawet pleców. Tym, co może wskazać na problem, jest też regularne pojawianie się odcisków lub bólów stopy. Trudno jednak samodzielnie zdiagnozować problem, więc jeśli podobne symptomy się pojawią, należy skonsultować to z fizjoterapeutą lub ortopedą. Wkładki mogą stosować zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe oraz starsze. Szczegóły na For Orto.

Czy ból może pojawiać się tylko w stopie?

Niezwykle istotne jest to, by pamiętać, że ból wynikający z konieczności zaopatrzenia się we wkładki nie musi dotyczyć tylko obrębu stóp. Nieprawidłowości w biomechanice stopy przekładają się na nieprawidłową pracę kolana, biodra, a nawet ustawienie kręgosłupa więc zmiany zwyrodnieniowe lub po prostu bóle wynikające z nieprawidłowej pracy mogą pojawiać się właściwie w całym ciele. Popularne są także bóle w okolicach szyi i karku, które pojawiają się właśnie przez to, że praca stopy została zaburzona.