Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne jest, żeby nasz pupil miał dobrego weterynarza. Każdy powie nam, że najlepiej pomoże naszemu zwierzakowi, jednak mało kto w ogóle przykłada do tego większa uwagę. Dlatego musimy się upewnić, że weterynarz, do którego będziemy zanosić naszego pupila, będzie spełniał pewne wymagania.
Czym powinien cechować się dobry weterynarz?
Po pierwsze pamiętajmy o tym, że jeśli weterynarz będzie niekompetentny, to może być także poważnym zagrożeniem dla zdrowia naszego zwierzęcia. Czasem zdarza się, że weterynarzowi nie zależy na zdrowiu naszego towarzysza, a na sprzedaży produktów, które posiada w gabinecie. Dlatego, zanim wybierzemy danego specjalistę, to upewnijmy się, że działa on rynku już kilka lat i ma przynajmniej kilkadziesiąt pozytywnych opinii. Jednak nie możemy tylko zobaczyć na ocenę. Jeśli wybieramy weterynarza, to czytajmy dokładnie komentarze na jego temat, ponieważ już na ich podstawie jesteśmy w stanie wywnioskować, jakie dany człowiek ma podejście do zwierząt. Bardzo ważne jest też to, żeby podczas wizyty zwracać uwagę na to, czy dany weterynarz posiada dobre podejście do zwierząt. Jeśli ktoś traktuje zwierzęta mechanistycznie, to prawdopodobnie, nie będzie on dla nich dobrym lekarzem. Innym ważnym czynnikiem, który musimy brać pod uwagę podczas wyboru weterynarza, to fakt tego, jak przygotowany jest jego gabinet. Dobry gabinet powinien być niesamowicie sterylny i zapewniać zwierzętom wodę itp. podstawowe potrzeby. Jeśli gabinet nie jest przygotowany nawet na takie sytuacje, to oznacza, że weterynarz nie zna się na potrzebach zwierząt.
Na co zwracać uwagę, poza samym weterynarzem?
Nawet najlepszy weterynarz nie jest wart długich dojazdów, dlatego wybierając specjalistę dla naszego pupila, weźmy pod uwagę odległość. Jeśli nasz weterynarz będzie daleko od naszego miejsca zamieszkania, to może się to okazać bardzo problematyczne w wypadku, gdy będziemy mieli nagły przypadek. Dodatkowo bierzmy jeszcze pod uwagę to
, czy samo zwierzę lubi danego weterynarza. Jeśli nasz pies będzie się czuł nieswojo w towarzystwie danej osoby, to warto rozważyć, czy nie warto zmienić weterynarza.