Oglądając celebrytów mierzących się z torami wipeout w programach telewizyjnych, można odnieść wrażenie, że pokonanie niektórych ze znajdujących się tam przeszkód jest praktycznie niemożliwe. Prawdą jest, że wzięcie udziału w tego typu zabawie wymaga pewnej koordynacji ruchowej i krzepy fizycznej, lecz prawda jest taka, że są one o wiele łatwiejsze niż wyglądają. W przeciwnym razie, atrakcje te nie miałyby szans osiągnąć swojej dzisiejszej popularności.
Rodzaje torów wipeout a ich przystępność – które z nich zaleca się początkującym?
Jeśli dopiero mamy zamiar zacząć swoją przygodę z wipeout, warto jest zacząć od prostszych torów, które nie stanowią większego wyzwania. Nawet jeśli jesteśmy w dobrej kondycji, nie ma sensu porywać się z motyką na słońce, gdyż zbyt trudny tor przeszkód nie ma nic wspólnego z dobrą zabawą. Aktywność ta znacznie różni się od klasycznych biegów z przeszkodami, gdyż przechodzenie po giętkich, sprężystych platformach wymaga zupełnie innego sposobu poruszania się – rozsądnie jest zatem zacząć od podstaw i oswoić się z panującymi na torze warunkami.
Co przyczynia się do trudności torów wipeout?
Nie ulega wątpliwości, że każdy nowo powstały tor wipeout musi najpierw zostać przetestowany, aby upewnić się, że pokonanie go jest w ogóle możliwe. W razie potrzeby dokonuje się pewnych modyfikacji, aby podnieść lub obniżyć jego poziom trudności. Należy jednak wziąć pod uwagę nie tylko same przeszkody, lecz ich ułożenie i odległości między nimi , a nawet warunki atmosferyczne, które mogą negatywnie wpłynąć na przyczepność uczestników podczas poruszania się po wyznaczonej trasie.