W jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Pomimo tego, że żyjemy w kraju, który jest w miarę bezpieczny, to może się zdarzyć, że będziemy musieli zadbać o swoje bezpieczeństwo. Oczywiście, możemy nosić ze sobą gaz pieprzowy albo paralizator, jednak jeśli nie będziemy potrafiły go odpowiednio użyć, to problem jest gwarantowany. Dlatego poza samym akcesoriami do samoobrony, bardzo przydatna może się okazać samoobrona dla kobiet, której możemy się uczyć prawie wszędzie. Oczywiście nie chodzi o poradniki na youtube albo coś takiego, ale o prawdziwe lekcje z zawodowcami, gdzie nauczą nas, jak powinniśmy zadbać o siebie w sytuacji zagrożenia.

Dlaczego samoobrona dla kobiet jest dobrym pomysłem?

Nawet jeśli nasze miasto jest bezpieczne, to czasem zdarza się, że z jakiegoś powodu, wracamy wieczorem do domu. Możemy akurat wracać z pracy albo ze spotkania od znajomej. Jeśli jest późna godzina, to więcej osób, które są skłonne do przestępstw, wychodzi na zewnątrz. Napaści kradzieżowe są bardzo częstym motywem działań przestępców, którzy działają w nocy. Brak widoczności i klimat niebezpieczeństwa tylko pomaga takim osobom w tym, żeby dokonywać różnego rodzaju przestępstw. Dlatego, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, to bardzo ważne jest, żeby na taki kurs samoobrony się zapisać. Nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o nauczenie się umiejętności samoobrony, ale także o to, żeby oswoić się z potencjalną sytuacją. Możemy posiadać sprzęt do samoobrony, jednak w momencie interakcji z przestępcą złapie nas strach, przez co nawet zapomnimy o tym

, że go mamy. Dlatego taki kurs samoobrony jest ważny , ponieważ nauczy nas pewnych odruchów, dzięki którym będziemy mogli poradzić sobie w kryzysowej sytuacji.

Czy sztuki walki są wystarczające do samoobrony?

Bardzo często zdarza się, że trenując sztuki walki, ktoś myśli, że poradzi sobie w sytuacji zagrożenia. Nie ma jednak nic bardziej mylnego! W wypadku konfrontacji na ulicy z kimś nie liczy się to, jak radzimy sobie w kontrolowanych warunkach. Dlatego samoobrona dla kobiet jest dużo lepszym rozwiązaniem niż nawet lata treningu niektórych sztuk walki.