W którym ze sklepów internetowych najlepiej kupić laptopa?


W dzisiejszych czasach sklepów sprzedających laptopy jest bardzo dużo. Nie chcę sugerować Wam, w którym z nich najlepiej kupić laptopa, ale jedynie przedstawić różnice pomiędzy poszczególnymi sklepami. W naszym zestawieniu mamy następujące sklepy: x-kom, Sferis, Saturn, OleOle, Morele, Media Markt, Media Expert, RTV Euro Agd, Electro, Komputronik, Neonet, neo24, redcoon (wszystkie dane podane w artykule są z dnia 14.11.2017)

Gdzie jest największy wybór laptopów?

Powyższy wykres przedstawia tylko przybliżoną ilość laptopów w ofercie, ponieważ niektóre sklepy mają bardzo skomplikowaną strukturę kategorii i trudno było je dokładnie zliczyć. Jak widać na powyższej grafice, zdecydowanie najwięcej laptopów mają: Morele, Komputronik i x-kom. Dlaczego tak jest?
Skąd wzięła się tak duża różnica w ilości? Otóż sklepy z największą ofertą posiadają własną “produkcję ” laptopów, a więc samodzielnie tworzą konfiguracje, które oferują. Pozostałe sklepy po prostu w większości oferują standardowe modele laptopów.

Ceny w sklepach internetowych

Nie łatwo jest zdecydować, który ze sklepów jest najtańszy, ponieważ posiadają one w swoim asortymencie różne modele laptopów. I tak  np. w Komputroniku i x-komie, które posiadają odpowiednio 3208 i 4230 modeli w ofercie, wspólnych jest tylko ok 500. Nie jest, więc możliwe obiektywne określenie średniej różnicy w cenie pomiędzy sklepami. Poniżej przedstawiam porównanie cen kilku wybranych przeze mnie laptopów. Na czerwono zaznaczone zostały najwyższe ceny, natomiast na zielono te najbardziej atrakcyjne.

porownanie cen laptopow

W powyższym zestawieniu starałem się przedstawić różne laptopy w różnych kategoriach cenowych. Jak widać ceny są bardzo zróżnicowane, ale w większości przypadków najatrakcyjniejsze ceny mają : Komputronik i Saturn.

Koszty wysyłki

cena wysylki laptopow

Jeśli chodzi o koszty wysyłki, większość sklepów oferuje darmową wysyłkę towaru kurierem.  Należy jednak zaznaczyć, że dla droższych laptopów wysyłka kurierem jest wszędzie darmowa.

Usługi dodatkowe

Wszystkie sklepy oferują takie usługi. Jest to przede wszystkim możliwość rozszerzenia gwarancji i ubezpieczenia sprzętu od kradzieży/zniszczenia oraz raty. Sferis i morele.net dodatkowo wyróżniają się ofertą leasingu sprzętu.

Opis produktów

Opisy w większości sklepów wyglądają tak samo. Składają się na nie: część marketingowa (dostarczana przez dystrybutorów lub pisana indywidualnie przez pracowników sklepu) oraz tabelka z dokładną specyfikacją techniczną. Bardzo przydatną funkcjonalnością, którą oferuje większość sklepów, jest możliwość porównywania produktów. Czasem w opisach znajdziemy również filmy promocyjne związane z linią laptopów lub użytą technologią. Bardzo pomocne są również opinie innych użytkowników przy wyborze sprzętu dla nas.

Promocje, czy na pewno warto?

Należy na nie bardzo uważać. Okazuje się bowiem, że często produkty dostępne w “promocyjnej” cenie są znacznie droższe niż te same produkty u konkurencji. Warto więc przejrzeć kilka sklepów, porównać dokładnie ceny i dopiero zdecydować się na zakup. Można też skorzystać z porównywarek cenowych. Dajcie sobie czas na spokojne poszukanie najlepszej oferty cenowej. Czasem chęć skorzystania z promocji może Was kosztować więcej, miejcie to na uwadze.

Podsumowanie

Jak widzicie wybór sklepów i laptopów jest w dzisiejszych czasach ogromny. Każdy z nas chciałby na pewno wybrać laptopa spełniającego jakieś nasze indywidualne preferencje, który dodatkowo będzie w jak najlepszej cenie. Jeśli stoicie właśnie przed wyborem laptopa i zastanawiacie się gdzie dostaniecie tego laptopa w najlepszej cenie zachęcam Was do skorzystania z jednej z porównywarek cenowych ceneo.plznajdzlaptopa.plszukamlapka.pl czy nokaut.pl.